WhatsApp

En İyi Paslanmaz Çelik Boru Tedarikçilerini Seçme

En İyi Paslanmaz Çelik Boru Tedarikçilerini Seçme

 • 1291 Okuma
 • 06 Aralık 2021, 03:10

Paslanmaz çelik borular endüstriyel ortamlarda norm haline geldi. Paslanmaz çeliğin doğasında bulunan mukavemet ve korozyon direnci, onu kimyasal veya gaz taşıyan borular için ideal malzeme yapar. Paslanmaz çelik, çok yönlülüğü nedeniyle hem iç hem de dış mekan uygulamalarında yaygın olarak kullanılır ve borularda kullanılan diğer maddelere göre bir dizi avantaj sunar. Paslanmaz çelik boru tedarikçilerini ararken, boru tesisatının hangi yönlerinin ihtiyaçlarınıza en uygun olacağını anlamak önemlidir.

NEDEN PASLANMAZ ÇELİK BORULAR KULLANILIR?

Borular çeşitli farklı maddelerden yapılabilir, ancak paslanmaz çelik diğer maddelerden yapılanlara göre bir takım avantajlar sunar. Plastik veya silikon borularla karşılaştırıldığında, paslanmaz çelik borular daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve daha kolay temizlenebilir. Boru yapmak için bakır ve alüminyum da kullanılmış olsa da, paslanmaz çelik birincisinden daha iyi koruma ve ikincisinden daha fazla güç sağlar.

 • Paslanmaz çelik boruların sağladığı diğer birçok avantaj:
 • Daha yüksek akış hızlarına izin verir
 • Kolayca şekillendirebilir, düzlemleyebilir veya başka şekilde işleyebilir
 • Dayanıklı
 • Hafif
 • geri dönüştürülebilir
 • Az bakım gerektirir
 • Çizilmelere ve korozyona karşı dayanıklı

Paslanmaz çelik borular normalde %18-30 krom ve %6-20 nikel içeren 300 serisi paslanmaz çelikten yapılır. Bu alaşımlar, paslanmaz çelik boruların yalnızca korozyona direnmesine değil, aynı zamanda gücünü daha yüksek sıcaklıklarda korumasına da yardımcı olur.

300 serisindeki paslanmaz çelik çeşitleri, daha kolay şekillendirme, üretim ve yüzey kalitesinin kontrolünü sağlayan soğuk işleme yöntemleriyle sertleştirilir. Isıtma gerektirmediğinden, işlemi diğer metalleri boru haline getirmekten daha ekonomik hale getirir.

Bu tip paslanmaz çelik, östenitik çelik olarak da bilinir; bu, demir, karbon, krom, nikel ve az miktarda diğer metallerden oluştuğu anlamına gelir. Bu östenitik alaşımlar en iyi korozyona karşı dirençleriyle bilinirler, bu nedenle çelik üretiminin %70'inden fazlasını oluştururlar.

Boru tesisatı için en yaygın olarak kullanılan paslanmaz çelik kalitesi 304 tipidir ve hem inşaat hem de gıda işleme endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tip 316 ayrıca, solventlerden ve kimyasallardan kaynaklanan korozyona dayanmada daha iyi olduğunu kanıtlasa da, korozyona karşı benzer bir direnç sunar. Klorür korozyonuna karşı daha iyi direnç gösterdiğinden, deniz veya dış mekan uygulamalarının yanı sıra çeşitli endüstriyel ve tıbbi kullanımlarda tercih edilir. 317 kalite paslanmaz çelikten üretilen borular, aşındırıcı ortamlarda çukurlaşmaya karşı daha da dirençlidir.

Kalite, bu farklı derecelendirmeler arasında değişir. Bazen belirli alaşımların faydaları maliyetlerinden daha ağır basabilir. Paslanmaz çelik boru tedarikçilerine boruların kurulacağı belirli ortam hakkında soru sormak, ihtiyaçlarınıza en uygun kararları vermenize yardımcı olacaktır.

PASLANMAZ ÇELİK BORULARIN ORTAK UYGULAMALARI

Paslanmaz çelik boru tesisatı söz konusu olduğunda, kullanım amacı gerekli paslanmaz çelik tipini belirlemeye yardımcı olacaktır. Paslanmaz çelik boru tedarikçileri, müşterileri ihtiyaçlarına en uygun türe yönlendirerek bu konuda yardımcı olabilir. Borular ayrıca boyut ve tasarım bakımından da farklılık gösterir.

BORU BOYUTLARI VE ŞEKİLLERİ

Altyapı için ve çeşitli üretim tesislerinde kullanılan çelik borular, çelik endüstrisi tarafından üretilen en çok kullanılan üründür ve belirli amaçlara uyacak şekilde aşağıdaki şekillerde gelir:

 • İçi boş paslanmaz çelik borular – Atıkları ve işleme ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur; tekstil, kağıt ve gıda işlemeyi içeren endüstrilerde kullanılırlar.
 • Oval paslanmaz çelik borular – Genellikle ilaç veya kimyasalların üretimi için, kazanlar gibi ısı transfer ekipmanları için kullanılır. Malzeme gücü ve dayanıklılığı, onları müşteriler için tercih edilen bir seçenek haline getirir.
 • Dikdörtgen paslanmaz çelik borular - Mukavemet önemli olduğunda, korozyona karşı dirençle birlikte kullanılır ve levha veya levhaların yerini alabilir. Sıcak haddelenebilirler - çeliğin 1000 derece Fahrenheit'in üzerindeki sıcaklıklarda kristalleştiği bir süreç - veya oda sıcaklığında şekillendirildiği soğuk çekilmiş.
 • Yuvarlak paslanmaz çelik borular – Kolay sterilize edilebilir, temizlenebilir, kaynaklanabilir ve makinede kullanılabilir. Korozyona karşı dayanıklıdırlar, hem yapısal işlevselliğe hem de estetiğe katkıda bulunurlar.
 • Kare paslanmaz çelik borular - Dikdörtgen borulara benzer özelliklere sahiptir ve mühendislik ve yapısal amaçlar için kullanılır.

ENDÜSTRİ UYGULAMALARI

Esas olarak sıvı veya gaz yakıtları taşımak için kullanılsa da, paslanmaz çelik borular aşağıdakiler için de kullanılır:

 • Korozyona dayanma kabiliyeti, maliyeti ve hidrolik özellikleri nedeniyle yangın sprinkler sistemi boruları.
 • Paslanmaz çelik borular yüksek sıcaklıkları ve basınçları iyi idare ettiğinden, kazanlardaki yoğuşma hatları.
 • Paslanmaz çeliğin diğer malzemeleri hızla aşındıran zorlu ortama direndiği açık deniz platformları dahil olmak üzere petrol ve doğal gaz taşımacılığı.
 • Yiyecek ve içecekleri taşımak için güvenli olduğu için gıda işleme tesislerinde borular.
 • Karakteristik gücü, aşındırıcı direnci ve basınçla başa çıkma yeteneği nedeniyle atık su arıtma.
 • Hem sıcak hem de soğuk su taşıyabilen su boruları.
 • Paslanmaz çelik borular imalat veya inşaatta yaygın olarak kullanılmaktadır. Dar paslanmaz çelik borular, buzdolabı soğutma sistemlerinin çalışmasına yardımcı olur. Isıtma ve sıhhi tesisat için veya hatta korkuluk, elektrik direkleri için boru direkleri ve hatta bisiklet rafları inşa etmek için kullanılır.

PASLANMAZ ÇELİK BORU TEDARİKÇİLERİNİ KARŞILAŞTIRMA

Tüm paslanmaz çelik boru tedarikçileri eşit yaratılmamıştır. Sipariş vermeden önce, standartların altında malzeme almadığınızdan emin olmak için tedarikçiyi araştırın. Her sektörde olduğu gibi, rakiplerinden daha düşük fiyatlar sunmak için köşeleri kesen yeni başlayanlar var. Bu genellikle kalite pahasına olacaktır ve bu da birçok endüstride güvenlik sorunlarına neden olacaktır.

Tedarikçinizin lisanslı olduğundan ve personelinin sektörde çok fazla deneyime sahip olduğundan emin olun. Yeterli teknik bilgiye sahip deneyimli satış personeli, ihtiyaçlarınız için en iyi paslanmaz çelik boru tipini belirlemenize yardımcı olabilir.

Uzinoks Paslanmaz'da tam hizmet paslanmaz çelik tedarikçileri ve distribütörleriyiz. Deneyimli ekibimiz, endüstriler arasında birleşik deneyim sunar, böylece ihtiyacınız olan şeye sahip olduğumuzdan emin olabilirsiniz. Bugün bize ulaşın !

Teklif Formu