WhatsApp

Abkant Büküm

Abkant Büküm

Büküm

CNC tezgahlarımızda, muhtelif ölçü ve kalınlıklardaki saclar en yüksek hassasiyet ile bükülerek, farklı sektörlerdeki ihtiyaçlarınıza uygun formlara dönüştürülebilir. Uzinoks Paslanmaz, yüksek teknolojiye sahip CNC Büküm Tezgahlarında, malzeme bilgisi ve teknik altyapıya sahip deneyimli kadrosuyla en karmaşık sac büküm işlerini bile hatasız ve en hızlı biçimde gerçekleştirme olanağı sunmaktadır.

İnsan faktörünün sürekli ve aynı kalitede imalat yapma zorluğundan dolayı cnc büküm makineleri geliştirilmiştir. Bu makineler hız, sac dayaması gibi konularda insanlara göre son derece avantajlıdır. Ayrıca art arda büküm yapmaya da olanak sağlar. Ayrıca bunlar makine olduklarından dolayı istenilen kalitede ve sürekli imalat yapılmasına olanak sağlamaktadırlar. Cnc büküm makineleri bükümü yapılacak malzemelerin ölçülerinin, makineye girilmesine olanak sağlar. Bu da diğer cnc makineleri gibi daha kolay bir imalat sağlar.


Cnc büküm makinelerinde malzeme cinsi belirlendikten sonra; gerekli strok ve kalıplar ve bunlar ile malzemenin uyumu, gerekli dayama açıları, bükme açıları ve sıraları panel tarafından otomatik olarak hesaplanır. Bu da bükme işlemi için oldukça büyük kolaylık sağlar. Bükme işlemi yapılırken dikkatli olmakta fayda vardır. Abkant bükme makinesinde alt ve üst kalıplar arasına elinizi sokmamalısınız, kenardan dolaşıp malzemeyi almalısınız. Küçük malzemeleri bükerken, başparmağınız ile bastırmalısınız. Ayrıca büyük malzemeleri bükerken, malzemenin sizi kapmasına izin verecek mesafede durmamalısınız. Bu gibi kurallara da uyduğunuz zaman abkant bükme makinelerinin faydasını göreceksiniz. Özellikle bu makinelerin cnc olanlarının faydası çok daha fazladır.

Kesim Büküm

Günümüzde sac ve metal üzerine kurulu sanayi kendine çok büyük bir yer edinmiştir. Pek çok ürün artık bu malzemelerin işlenmesiyle yapılmaktadır. Yani bir bakıma ürünlerin temeli bu malzemelerin istenildiği gibi işlenmesi sonucu atılmaktadır. Bu nedenle bu denli önemli bir işte zamanlama ve istenilen ürünün yapılması son derece önemlidir. Teknoloji çağında olmanın vermiş olduğu ileri teknoloji sayesinde daha hızlı ve istenilen düzeyde ürünler işlenebilmektedir. İleri teknoloji makineler kullanan ve bu alanda deneyimli olan firmalar ile çalıştığınızda zamanında ve istediğiniz gibi bir teslimatla karşılaşabilirsiniz.  Kesim büküm etiketi ile yaptığınız aramaların sonucunda bahsedilen kriterlere uygun pek çok firmanın mevcut olduğunu görebilirsiniz. Bu firmaların bir kısmının internet siteleri mevcuttur ve bu sitelerden firma hakkında bilgi edinebilirsiniz. İnternet sitesi mevcut olmayan firmalar için de numaralarını öğrenerek veya İstanbul’a gelerek bilgi alabilirsiniz.

Kesim büküm adı altında bu işle uğraşan pek çok firmayı bulabilirsiniz. İstanbul başkent olmasının verdiği gelişmişliği sanayi alanında da göstermekte ve çevre illere dahi hizmet vermektedir. İstanbul’daki ileri teknoloji kullanan bu firmaların verdiği hizmetlere kısaca değinmek gerekirse; bilindiği üzere saclar bakır ve metal karışımından oluşan bir üründür ve bu ürünün kullanım şekline ve alanlarına bakıldığında: plaka, profil ve köşebent gibi çeşitli şekillerde otomobil sanayi, inşaat sanayi ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere üretimin ilk adımı olan kesim büküm işlemi son derece önemlidir. Bundan dolayı da kesim ve büküm işlemleri son derece tecrübeli ellere ve kendini geliştirmiş güncel teknolojiyi yakalamış firmalara bırakılmalıdır. İstanbul’da kesim büküm işlemlerini yapan pek çok firma mevcuttur ve bunların birçoğunda ileri teknoloji ürünler mevcuttur. İstediğiniz ürünü istediğiniz şekilde ve kısa zamanda almak istiyorsanız lazer kesim ve ileri büküm makinelerini kullanan firmaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bundan dolayı tercihinizi yaparken firmaların kullandıkları makineleri göz önüne almanız sizlerin yararına olacaktır.

Kesim büküm bölgesinde hizmet almak istiyorsanız yukarıda bahsedildiği gibi İstanbul sac kesim büküm şeklinde arama yaparak başkentte bulunan tüm firmalara kolayca ulaşabilirsiniz. İstanbul’daki firmalardan kesim, büküm, sac levha, sac pres, giyotin kesim, abkant büküm, abkant pres gibi bu alandaki tüm hizmetleri alabilirsiniz. Yüksek teknoloji makinelerini kullanan firmaları tercih ederseniz düşük hata oranı elde eder ve kısa zaman diliminde işlerinizi halledebilirsiniz. İstanbul’nun başkent oluşunun vermiş olduğu gelişmişlik ve ulaşım kolaylığı sayesinde işlerinizi kolayca halledebilirsiniz

 

 

Abkant Büküm İşleri

Birbirinden farklı ve insan gücü ile şekillendirilmesi mümkün olmayan çeşitli malzemelerden yapılmış levha ve sacların şekillendirmesi işlemleri abkant büküm tezgahları ile yapılmaktadır. Siyah Sac, DKP sac, HRP sac malzemelerin milimetrik hesaplarla ve istenilen açılarda bükülmesi konusunda hizmet vermekteyiz.

En son teknoloji ürünlerinden olan CNC abkant tezgahlarımız; çok sayıda bükümü aynı anda yapabilme performansına sahiptir, kullanışlı ve emniyetli tesgahlardır, büküm hızları ayarlanabilir, ölçülerin makine kontrol paneline girilebilmesi, otomatik ve hızlı bir şekilde dayama ayarlamasının yapılabilmesi, makine kontrol sistemi ve büküm yapılacak olan parçaya göre dosya düzenlemesi yapılabilir.

10mm' e kadar 3000mm boyunda parçalar Abkart büküm ile şekillendirilmektedir.

CNC Abkant Büküm

Makina parkurumuzda yeralan CNC abkant büküm makinaları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Makina parkurumuza yeni kattığımız CNC abkant Büküm tezgahlarımızın

Özellikleri:

Programlanabilir çok eksenli kontrol

Y1-Y2 silindir eksenleri

X1-X2-R1-R2-Z1-Z2 arka dayama eksenleri

CNC’li alt tabla bombeleme ekseni

İlave eksenler için modüler genişleme imkanı

Kalıp bilgileri ve program adımları için yüksek hafıza kapasitesi

Yüksek sayıda mamül ve büküm tekrar imkanı

Lazer Kesim Büküm

 

Büküm


Abkant presler sac imalatında kullanılan pres makineleridir. Belli açılarda saca, sekil vermek için kullanılmaktadırlar.İnce ve kalın sacların hassas büküm işlerine elverişlidir. Silindirik, konik, eliptik ve oval gibi şekillerde şekil verilebilir. Abkant pres seçiminde kıvrılacak malzeme uzunluğu, kalınlığı, malzeme bilgisi (paslanmaz, alüminyum, normal sac, ST vs.) önemlidir.

Lazer Kesim Metal
Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi yöntemiyle elde edilir. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılır. Elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgahlarda yapılan metal kesim işlemine lazer kesim adı verilmektedir. Lazer kesim sayesinde üretim hataları ortadan kaldırılmıştır.

Lazer kesimi maliyetleri düşürür, kalıp maliyetleri sıfırlanır. Sac plaka üzerinden farklı parçalar işlenebildiği için maliyetler önemli ölçüde düşer. Fire oranı minimum seviyeye indirilir. İşlenecek parçaların uygun olması durumunda ortak yüzeyler beraber kesilerek maliyet azaltılır. Büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamaları hızlandırılır; bu da maliyetlerin düşmesinde önemli bir etkendir.

Plazma Kesim
Plazma kesim basit olarak torç içerisinde akan gaza enerji verilerek kısmen iyonlaştırılması yani plazma haline dönüştürülmesi oluşan yüksek sıcaklıktaki plazmanın da gaz akışı etkisiyle nozul ağzından pozitif kutup olan malzemeye metal saca yönelmesi malzemeyi yani metali ergitmesi ve ergiyen malzemenin akan gazın jet etkisiyle uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir.

Plazma safhası maddenin gaz halinden ayıran farklar elektrik iletkenliği ve yüksek sıcaklıkta ışık yaymasıdır. Günümüzde plazma kesim teknolojisi çok gelişmiştir. Bu kesim üretim ve sanayi de çokça kullanılmaktadır.

Lazer Kesim Plastik 

Delikli Sac
Sac, demir–çelik sektörünün en çok üretilen ve en çok kullanılan ürünlerinden birisidir. Üretilen bu saclar kullanım amaçlarına göre farklı çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlerden birisi de Delikli Sac olarak tabir edilen delikli desenleriyle formlanmış ürünlerdir.

Delikli saclar kişilerin taleplerine göre boyutsal değişiklikler gösterebilir.

Delikli sacların kullanım alanları, diğer saclarla hemen hemen aynıdır. Depo ve ambarların dış cephe kaplamalarında, evlerde, garajlarda, otomotiv sektöründe vb. bir çok alanda kullanılmaktadır.

 

Delme:  Lazer kesim makineleri esnek delme avantajları ile birleştirilmiştir. Bu kesim teknolojilerinin birleşimi, birçok yeni fırsatlar sunuyor: karmaşık sac metal parçalar imal edebilmekteyiz.

Lazer kesim işlem makineleri ile aşağıdaki işlemleri yapmak mümkündür:

Delme: Mekanik kesme işlemi. ölçülen yapılan araçlar CNC programı tarafından tanımlanan bir konum içinde boyutu ve şekline karşılık gelen tabakanın yüzeyi üzerinde bir kontur kesip.

Malzeme kaldırılmaz, böylece levha bir kısmi kesit gerçekleştirilmesi: presleme neşter

Nibbling: Daha büyük bir şekil kesmek amacıyla bir yol boyunca küçük delik bir dizi delme

Abkant Büküm

Paylaş

TÜM HİZMETLER
Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM
Teklif Formu