WhatsApp

Paslanmaz Çelik Sac Tedarikçileri Çelik Sac Satın Alma Kılavuzu

Paslanmaz Çelik Sac Tedarikçileri Çelik Sac Satın Alma Kılavuzu

  • 1320 Okuma
  • 07 Aralık 2021, 03:56

Paslanmaz çelik sac tedarikçileri , tüketicilerin aralarından seçim yapabileceği birçok paslanmaz çelik kalitesine sahiptir. Hiç şüphe yok ki, seçenekler deneyimsiz olanlar için bunaltıcı olabilir. Bununla birlikte, hangi kalitenin kullanılacağını bilmek, nihayetinde paslanmaz çeliğin hangi ortamda kullanılacağına göre belirlenecektir. Başka bir deyişle, tüketicinin ne derece korozyon direncine ihtiyaç duyacağı, tüketicinin hangi sektörde olduğuna bağlıdır. iç ortam mı dış ortam mı? Banyoda, mutfakta veya mimari paneller veya otomotiv parçaları için mi kullanılacak? Burada, iş ne olursa olsun, müşterilerimizin doğru boyut, kalite ve paslanmaz çelik yüzeyini seçmelerine yardımcı olacak kısa bir kılavuz bulunmaktadır.

PASLANMAZ ÇELİK SAC KALINLIĞI

Önce paslanmaz çelik sacın endüstriyel bir işlemle kesilip çeşitli şekillerde oluşturulabilen ince, düz parçalar halinde oluşturulduğunu düşünelim. Etrafımızdaki birçok günlük nesne paslanmaz sacdan imal edilmiştir. Levhaların kalınlıkları 6 mm'ye (0,25 inç) kadar değişmektedir. Daha yüksek kalınlıklar levha olarak sınıflandırılır ve diğer endüstriyel veya ticari amaçlar için kullanılır.

 

PASLANMAZ SACINIZ HANGİ SINIFTA OLMALIDIR?

Paslanmaz çeliğin birçok kalitesi mevcuttur. Uzinoks Paslanmaz aşağıdaki kalitelerde saclar sunar: 304, 304L, 316/316L, 301 Ann, 301QH, 301HH, 301FH, 302, 309, 310, 321, 330, 347, 409, 410, 430, 600, 625, 718, 15-5, 17-4, 17-7, A286 ve 2205.

Dereceler kimyasal bir formülle belirlenir. Tüm paslanmaz çelik alaşımları arasında en yaygın olarak kullanılan 300 serisi kalitedir ve 304 alaşımlı östenitik çelik en yaygın tiptir. Çok yönlülüğü ve gücü, onu en yaygın kullanılan haline getirir ve diğer herhangi bir paslanmaz çelik sınıfından daha fazla form ve cilada mevcuttur. Yapılan tüm paslanmaz çeliğin yaklaşık %70'i, birincil kristal yapısıyla ilgili olarak, çoğunlukla demir ve karbondan oluşan, manyetik olmayan, katı bir çözelti olan östenitiktir.

300 serisi kalite, korozyona en dayanıklı, en sünek olanıdır ve kolayca şekillendirilip kaynak yapılabilir. 304 kalite paslanmaz çelik, sadece inanılmaz kaynak özellikleri nedeniyle değil, aynı zamanda dengeli östenitik yapısı nedeniyle de kullanım için ideal kalitedir. Birçok endüstriyel, mimari ve ulaşımla ilgili uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Korozyon direnci seviyesi veya paslanmaz çeliği paslanmaz yapan şey, bitmiş alaşımda kullanılan karbon ve krom miktarı ile ilgilidir. Birçok paslanmaz çelik sınıfının korozyon direnci, baz demirin en az %10,5 krom ve en fazla %0,15 karbon ile alaşımlanmasından kaynaklanır. Krom, yüzeye yükselen, çeliği kaplayan ve korozyonun metalin iç yapısına yayılmasını engelleyen pasif bir krom oksit filmi sağlar. Bu nedenle, krom miktarının arttırılması, korozyona karşı artan bir direnç sağlar.

PASLANMAZ ÇELİK SAC KAPLAMA FARK YARATIR

Paslanmaz çeliğin birçok sınıfına ek olarak, saclar, paslanmaz çeliğin kullanıldığı uygulamaya bağlı olarak çeşitli yüzeylere sahiptir. Kaplamalar numaralandırılmış veya alfa kodludur: Temper Haddelenmiş için 1, 2B, 2D, 2BA (veya sadece Parlak Tavlı) 3, 4, 6, 7, 8 ve TR. Uzinoks Paslanmaz'da paslanmaz çelik saclar hem standart 2B kaplama hem de çeşitli cilalı kaplamalara sahiptir. Parlatılmış yüzeyler standart #4'ten aynalı kaplama #8'e kadar değişir ve genellikle çıkarılabilir bir vinil kaplama ile kaplanır.

#4 "Fırçalanmış" bitiş en yaygın olanıdır. Kolayca tanınabilir, neredeyse tüm paslanmaz çelik cihazlarda son işlemi bulacaksınız. Fırçalanmış görünüm parlak bir yüzeye sahiptir ve görünür yönlü bir "tanecik" ile kısa, tek tip, paralel cilalı çizgilerle karakterize edilir. Günlük kullanım için ve sürtünme izlerini, parmak izlerini, çizikleri vb. gizlemek için tasarlanmıştır.

#8 ayna benzeri kaplama, herhangi bir paslanmaz çeliğin en yansıtıcı, son derece parlak yüzeyine sahiptir. Son kat, art arda daha ince aşındırıcılarla polisaj yapılarak ve ardından ön taşlama işlemlerinden kaynaklanan tüm grit çizgileri giderilene kadar kapsamlı bir şekilde parlatılarak elde edilir.

Son olarak, paslanmaz çelik sac tipik olarak tavlanmış durumda satılır. Anlamı, paslanmaz çelik tavlandığında, erime noktasının altındaki bir sıcaklığa ısıtılmalı, ardından daha az kırılgan ve daha yumuşak hale getirmek için yavaşça soğutulmalıdır. Bu şekilde tabakaları istenen kıvama, dokuya veya sertliğe getirir.

Paslanmaz çelik sac tedarikçileri , biz eldeki iş için özelleştirilebilir sınıflar, kesikler, boyutlarda ve yüzey geniş bir seçki sunuyor. Aradığınız bedeni veya sınıfı bulamıyorsanız, yardım için 444 7 304 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Teklif Formu